HITE NAMA GOSTAR
منو موبایل

HITE NAMA GOSTAR

فرق رشته فیلمبرداری و رشته تصویر‌برداری

در واقع هم فیلم‌بردار و هم تصویربردار هر دو یک کار، یعنی ثبت لحظه ها را انجام می دهند و ابزار کار هر دو دوربین است، اما هرکدام با نسل متفاوتی از دوربین ها!
دوربین های اولیه برگرفته از دوربین عکاسی بوده و تماما با استفاده از نگاتیو یا به اصطلاح فیلم، عمل ثبت و ضبط تصویر را بر روی نگاتیو انجام می دادند. که به این دوربین ها، نسل اول می گویند. به شخصی که با نسل اول دوربین کار می کرد، فیلم‌بردار می گفتند.

اما با ورود نسل جدید دوربین ها و در واقع دوربین های دیجیتال به جای فیلم‌بردار، تصویربردار رایج شد که اطلاعات ضبط شده خود را می توانست روی نوارهای کوچک شده یا رَم ذخیره کند. در دورﺑﯿﻦ ﻫﺎي ﻓﯿﻠﻤﺒﺮداري از ﻧﮕﺎﺗﯿﻮ برای جای ﺛﺒﺖ ﺗﺼﻮﯾﺮ اﺳﺘﻔﺎده ﻣﯽﺷﻮد و عملا از ﻓﺮاﯾﻨـﺪي ﺷـﯿﻤﯿﺎیی برای ﺛﺒﺖ ﺗﺼﻮﯾﺮ استفاده می شود در حالی که در دورﺑﯿﻦ ﻫﺎي ﺗﺼﻮﯾﺮﺑﺮداري، این عمل ﯾﮏ عمل اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ می باشد و از اﯾﻦ جهت ﺑﯿﻦ دورﺑـﯿﻦ ﻫـﺎي ﺗﺼﻮﯾﺮﺑﺮداري و ﻓﯿﻠﻤ‌‌ﺒﺮداري تفاوت وجود دارد.

بهترین ویژگی دوربین های نسل جدید مربوط به رنگ و نور و غیر خطی بودن تصویربرداری و تدوین آن بود. به این معنا که مثلا برای تدوین فیلم نیاز نبود که از ابتدای فیلم شروع شود بلکه از هر کجای فیلم که دوست داشتند می توانستند عملیات تدوین را انجام دهند.

مطالب مرتبط

طراحی سایت با متدهای روز دنیا

یکی دیگر از ویژگی های یک طراحی سایت خوب این است که سایت شما باید بر اساس مدل ها و طراحی های روز دنیا باشد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که در سطح وب زیاد وقت میگذرانید به احتمال زیاد سایت های زیادی را دیده اید که از طرح های مختلف قدیمی و جدید برخوردار هستند، اما زمانی که وارد یک سایت می شوید اگر طرح آن قدیمی باشد با خود فکر می کنید که مطالب آن هم قدیمی است و احتمال اینکه آن سایت را بدون بازدید ببندید بسیار زیاد است.پس فکر کنم اهمیت به روز بودن طرح سایت برایتان روشن شده باشد.

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چگونه یک سایت تبلیغاتی راه اندازی کنیم؟

در حال حاضر راه اندازی سایت تبلیغاتی اهمیت زیادی پیدا کرده است. با توجه به اینکه میزان استفاده از اینترنت توسط مردم عادی افزایش داشته و مردم اکثر فعالیت های خود را با استفاده از اینترنت انجام می دهند، طراحی یک سایت تبلیغاتی می تواند نقش مهمی داشته باشد.

6 دقیقه مطالعه مشاهده

در دوربین‌های دیجیتال، بدنه مهم تر است یا لنز ؟

خب، یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در انتخاب اولین دوربین بی شک همین مورد است. شاید تا به حال این جملات را شنیده باشید که برای تعیین سطح یک عکاس به دوربین او نگاه می‌کنند و هر چه بدنه دوربینش گران‌تر باشد، می‌گویند او حرفه‌ای‌تر است !

< 1 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی ندارید؟