سه شنبه، 25 مرداد 1401
مزایای تبلیغات تلویزیون

مزایای تبلیغات تلویزیون

مورد اول: سناریو نویسی

تبلیغات تلویزیونی و اثران ان

به فرض مثال ایده‌ای که در ذهن شما است یک ایده خلاقانه و مبتکرانه است.
حالا نوبت این رسیده این ایده را روی کاغذ بیاورید. حتما شما نباید یک فردی باشید که در تبلیغات سابقه چندین ساله داشته باشیدتا بتوانید یک سناریوی قدرتمند بسازید.
ولی اگر بخواهید یک تبلیغات موثر و یا تاثیر گذار بسازید باید تبلیغات تلویزیونی مرتبط کار خودتان را نگاه کنید و از عناصری که انها در تبلیغاتشان به کار گرفته اند استفاده کنید. و این نکته را در تبلیغات تلویزیونی باید در نظر داشته باشید که اگر بخواهید تبلیغاتتان در دید مخاطبان باشد باید در کمتر چند ثانیه مطالب خود را به مخاطبان خود انتقال دهید. معمولا صحبت های طولانی علاوه بر اینکه ارزش خاصی ندارند حصله سر بر هم هستند.

طریقه صحبت کردن و فنی که برای انتقال مطالب به مخاطبان در نظر گرفته اید خیلی مهم است و یکی از اصلی‌ترین موارد برای تولید تبلیغاتتان به حساب می‌آید.
به عنوان مثال اگر کسی تبلیغات شما حتی ندیده باشد و فقط گوش کرده باشد باید بتواند مطالب شما را تحلیل و متوجه این مسئله بشود که شما در حال انتقال چه مطلبی هستید.

مورد دوم تبلیغات تلویزیونی: استفاده از بازیگران در تبلیغات

خیلی از تبلیغات تلویزیونی هستند که از بازیگران معروف در تبلیغات خود استفاده نمی‌کنند ولی تبلیغاتشان بسیار با دوام و اثر گذار هستند. ولی از روی دیگر مردم به این علاقه دارند که با دیگران تعامل برقرار کنند استفاده کردن از بازیگران معروف و شناخته شده در تبلیغات از نماهای مختلف کمک بسیار زیادی می‌تواند به تبلیغات شما در تلویزیون کند و اثر گذاری بسیاری دارد. و این یک امر طبیعی است که استفاده از بازیگران در تبلیغات، تبلیغات شما را پربازدید‌تر و اثرگذارتر می‌کند.

مرحله سوم: استفاده از یک گروه تولید قدرتمند

شما اگر بخواهید یک تبلیغ تلویزیونی موفق و اثر گذار بسازید باید از یک گروه حرفه‌ای و کاربلد استفاده کنید تا بتوانید به هدفتان برسید.
خب حالا وقت ان رسیده که از یک گروه تبلیغاتی قدرتمند استفاده کنید تا ساخت تیزر تبلیغاتی، عکس ها و موشن‌گرافی های شما را به عهده بگیرند. یکی از مسائل مهمی که باید در گروه تبلیغاتی که انتخاب می‌کنیم در نظر داشته باشیم قیمتی که این گروه به ما پیشنهاد می‌کنند.

تبلیغات تلویزیونی

مرحله چهارم در تبلیغات تلویزیونی: هماهنگی صدا و تصویر

اگر شما در حین دیدن یک تبلیغات تلویزیونی این حس را داشته باشید که چرا این تبلیغ از نظر صدا و تصویر هماهنگی مناسبی ندارد بدون شک متوجه این مسئله خواهید شد که کسی که این تبلیغات را ساخته گروه با سابقه و قدرتمندی نیست و این نشانه ضعف ان گروه تبلیغاتی است .
ولی با همه این مسائل شاید در ساخت تیزر تبلیغاتی این مسئله اصلا به چشم نیاید.

مورد پنجم: استفاده از تصاویر واقعی

با توجه به این مورد که استفاده از موشن‌گرافی هایی که در ساخت تیزر تبلغیاتی استفاده می‌کنیم بسیار زیبا و قابل توجه است ولی استفاده از تصویر واقعی و طبیعی اثر گذاری به مراتب بیشتری را دارد.

تبلیغات تلویزونی 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دیدن تبلیغات تلویزیون می‌توانید به مقاله انواع تبلیغات تلویزیونی سر بزنید