شنبه، 7 خرداد 1401
اپلیکیشن اندروید چه ویژگی هایی دارد؟

اپلیکیشن اندروید چه ویژگی هایی دارد؟

ظاهر مناسب

اولین ویژگی که یک اندروید اپلیکیشن مناسب باید داشته باشد.ظاهر مناسب آن است. این کار کستلزم یک گرافیک مناسب است، برای این کار باید از رنگ بندی مناسب و روانشناسی رنگ ها بهره گرفت.

ظاهر مناسب به اندازه ی عملکرد مناسب حائز اهمیت است. اگر اندروید اپلیکیشن شما یک ظاهر مناسب و بی نقص داشته باشد می تواند برخی از عیوب و نقص ها را نیز پوشش بدهد.

امنیت بالا

اگر اندروید اپلیکیشن شما ملزم به ذخیره اطلاعات کاربران است، برای بالا بردن امنیت آن تلاش کنید. اطلاعات می تواند شامل هر مواردی باشد که از گوشی کاربر وارد اپلیکیشن شما می شود.

امنیت اپلیکیشن از دو جهت برای شما حائز اهمیت است. اگر از موضوع امنیت غافل شوید ممکن است که سرور ها دچار مشکل شده و اپلیکیشن را پشتیبانی نکنند.

این امکان وجود دارد که اطلاعات کاربران شما به شکل آنلاین ذخیره شده باشد و لو برود. این می تواند ضربه ی هولناکی برای هر برندی باشد. پس در هنگام ساخت وطراحی اندروید اپلیکیشن خود همه ی موارد امنیتی را چک کنید و گزینه هایی که امنیت شما را تهدید می کنند از بین ببرید.

پشتیبانی مناسب

شاید بارها این جمله را شنیده باشید اپلیکیشن ها نیاز به پشتیبانی ندارند این یک نظریه ی کاملا اشتباه است. برای اینکه یک اندروید اپلیکیشن مناسب داشته باشید باید از یک تیم پشتیبانی قوی بهره بگیرید.

اگر ضعفی در اپلیکیشن شما وجود داشته باشد با پرسش هایی که در پشتیبانی می شود می توانید زودتر به نقص پی ببرید.

ارتباط و دریافت نظر کاربران

تقریبا در همه ی اپلیکیشن های معروف دنیا نه تنها در اندروید اپلیکیشن می توانید این گزینه Send FeedBack پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند با شما ارتباط داشته و پیشنهادات مناسبی در جهت به روز رسانی اپلیکیشن ارائه کنند.

آپدیت منظم

برای اینکه بتوانید به اندروید اپلیکیشن خود قابلیت های جدید را اضافه کنید یا مشکلات را برطرف کنید آپدیت های جدیدی را منتشر کنید.

ارائه ی آپدیت های جدید به کاربران این حس را القا می کند که به خواست آن ها احترام گذاشته اید.

رابط کاربری مناسب

رابط کاربری ارتباط مستقیمی با اندروید اپلیکیشن شما و میزان رضایت کاربران از آن دارد. نکته قابل ذکر در این مورد این است که کاربر باید بتواند به راحتی به بخش های مختلف دسترسی داشته باشد.

گزینه های بعدی برای داشتن یک اندروید اپلیکیشن منااسب سرعت بالا در لود شدن، ایجاد عملکرد مناسب و همچنین دوری از تبلیغات مزاحم است. اکثر کاربران از وجود تبلیغات زیاد شاکی هستند پس این موضوع را نیز از نظر دور ندارید.