جمعه، 10 تیر 1401
سوالات متداول درباره فالوور واقعی و غیرواقعی (فیک)

سوالات متداول درباره فالوور واقعی و غیرواقعی (فیک)

به برخی از سوالات مهمی می‌پردازیم که ممکن است در رابطه با فالوور واقعی و فیک اینستاگرام برایتان پیش بیاید.

1.چطور فالوور واقعی جذب کنیم؟ 

بهترین راه این است که با روش‌های اصولی به دنبال بالا بردن فالوورهای پیج اینستاگرام‌تان باشید. از آنجا که اینستاگرام شبکه‌ای تصویرمحور است، تا می‌توانید برای پروفایل و پست‌هایتان تصاویر جذاب و باکیفیت انتخاب کنید. درباره خودتان یا کسب و کارتان، بیوی کامل و گویا بنویسید. تبلیغات مناسب در سایر شبکه‌های اجتماعی، استفاده از هشتگ، برگزاری مسابقات اینستاگرامی، نوشتن کپشن‌های مناسب، تولید و انتشار منظم محتوا در قالب استوری و پست، استفاده از تم‌های جذاب، استوری‌های پرسشی، تگ کردن سایر صفحات و افراد مرتبط با آن حوزه همگی از جمله اقداماتی هستند که تاثیر شگرفی در جذب فالوور واقعی دارند.

2.آیا چیزی به نام خرید فالوور واقعی داریم؟

احتمالا با تبلیغاتی از قبیل «فالوور واقعی ایرانی»، «خرید فالوورهای صددرصد واقعی»، «خرید فوری فالوور» و موارد مشابه برخورد کرده‌اید. اما اگر در نهایت عملکرد این فالوورها را ریشه‌یابی کنید می‌بینید که همگی فالوورهای فیک هستند که هیچ فعالیتی در صفحه شما انجام نمی‌دهند و اگر هم فالوور واقعی باشند با شما تعامل دو جانبه ندارند. خرید فالوور برخلاف قوانین اینستاگرام است و به اعتبار صفحه اینستاگرام شما ضربه می زند.

 

3.آیا ربات‌ها فالوورهای واقعی جذب می‌کنند؟

یکی از کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش‌های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام، استفاده از ربات اینستاگرام است. ربات اینستاگرام در واقع مانند یک کارمند هوشمند صفحه‌ اینستاگرام شما را با دستوراتی که به آن می‌دهید، به صورت شبانه روزی مدیریت می‌کند. در این روش، صفحه کاربری خود را به ربات اینستاگرام متصل می‌کنید، ربات‌ها به صورت خودکار کاربران را دنبال می‌کنند، پست‌های آنها را لایک می‌کنند. شما در این روش صد در صد فالوور واقعی اینستاگرام به دست خواهید آورد. فالوورهایی که به این روش جذب صفحه شما می‌شوند واقعی هستند، در صفحه‌تان باقی خواهند ماند چون به دلخواه شما را فالو کرده‌اند. هر چه تعداد فالوور واقعی اینستاگرام شما زیاد شود، انگار بر تعداد مشتریان شما افزوده شده است. کیفیت فالوورهای جذب شده و صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه تنها برخی از مزیت‌ ‌های خرید ربات اینستاگرام است.

 

4.چطور فالوورهای فیک پیج مان را تشخیص دهیم؟ 

فالوور فیک معمولا ویژگی هایی دارد که آن را متمایز از فالوور واقعی می کند. برای تشخیص فالوور غیرواقعی از واقعی به این نکات توجه نمایید:

  • نام کاربری معمولا اولین چیزی است که یک صفحه به واسطه آن شناخته می‌شود. نام های کاربری عجیب ، ناخوانا، بی‌معنی و پیچیده می‌توانند نشانگر فالوور فیک باشند. 
  • فالوورهای فیک اغلب تصویر پروفایل ندارند. 
  • معمولا فالوورهای فیک در صفحه خود یا پست ندارند یا تعداد پست‌هایشان بسیار محدود و تکراری است. 
  • تعامل فالوورهای فیک با صفحه شما غیرعادی است به این معنا که یا اصلا تعاملی ندارند و هیچ لایک و کامنتی نمی‌گذارند یا اینکه واکنششان به پست‌های شما با موضوعات مختلف اغلب یکسان یا نامربوط است و با ایموجی یکسان یا کامنت مشابهی همواره واکنش نشان می‌دهند. 
  • فالوورهای فیک را می‌توان از تعداد فالوورها و فالووینگ‌هایشان تشخیص داد. فالوورهای فیک معمولا در صفحه خود فالووری ندارند و یا تعداد محدودی فالوور دارند اما تعداد فالووینگ های آنان نسبت به فالوورها به مراتب بیشتر است. 

اغلب فالوورهایی که یک یا چند مورد از این ویژگی‌ها را با هم داشته باشند، به احتمال قوی فالوور فیک هستند و با بررسی این موارد می توان فیک بودنشان را تشخیص داد. به این ترتیب می توانید برای حذف فالورهای فیک اقدام کنید.

 

فالور فیک

5.آیا خرید فالوور فیک به نفع ماست؟

شاید برخی به غلط اینگونه تصور می‌کنند که بالاتر بودن تعداد فالوورها حتی اگر فالوورهای جعلی باشد باعث می‌شود در نظر مشتریان بزرگ‌تر و مهم‌تر جلوه کنند. دلیل این تصور غلط نیز آن است که فکر می‌کنند کاربران اینستاگرام اغلب پس از محتوای هر صفحه به تعداد فالوئرهای آن توجه می‌کنند تا از واقعی بودن و قابل اعتماد بودن صفحه اطمینان حاصل کنند. پس فقط اگر در شروع راه هستید می‌توانید برای اعتباربخشی به صفحه و کسب و کار خود و جلب توجه سایر کاربران اینستاگرام اقدام به خرید فالوور کنید؛ هر چند ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. اما بدانید که خرید فالوور فیک در درازمدت به ضرر شما خواهد بود چون میزان لایک‌هایتان نسبت به تعداد فالوورهایتان (یا همان نرخ تعامل صفحه اینستاگرامتان) کم خواهد بود و همین موضوع هم توسط سایر فالوورهای صفحه‌تان و هم توسط الگوهای اینستاگرام به راحتی قابل شناسایی است و بر اعتبار صفحه‌تان لطمه وارد خواهد کرد. 

به علاوه، اگر صاحب کسب و کار باشید، می‌دانید که فالوئرهای بیشتر ولی غیر واقعی سودی برای شما ندارد. آنچه برای هر کسب‌وکاری مهم است، افزایش رقم فروش است که قطعاً با فالوور فیک محقق نمی‌شود. 

6.آیا اینستاگرام نسبت به فالوورهای فیک حساس است؟

اینستاگرام الگوریتم‌های خود را دارد و این الگوریتم‌ها به صورت مداوم صفحات اینستاگرامی را بررسی می کنند. باور عمومی این است که اگر صفحه ای تعداد بالایی فالوور داشته باشد، اینستاگرام آن را معتبر می شمارد و در صفحه اکسپلور نمایش می دهد، اما در حقیقت اگر صفحه ای فالوورهای فعالی نداشته باشد و نسبت فالوورهای غیرفعالش به فالوورهای واقعی و فعالش زیاد باشد، اینستاگرام آن اعتباری که انتظار می رود را به این صفحه اختصاص نخواهد داد و امکان پیشرفت از طریق نمایش در اکسپلور را به این صفحه نخواهد داد.

گاه پیش آمده است که چند روز بعد از خرید فالور فیک، اینستاگرام همه آن فالوورهای فیک را حذف کرده است و در نتیجه تعداد فالوورهای پیج ریزش کرده است. بنابراین احتمالش هست که اگر مجموعه اکانت های فیک اینستاگرام توسط اینستاگرام شناسایی شوند از گروه فالوورهای یک صفحه اینستاگرام حذف شود و بدین رو، هزینه ای هم که برای خرید فالوور فیک شده است به هدر خواهد رفت. همچنین افت شدید فالوور بعد از مدت کوتاهی باعث کاهش اعتماد فالوورهای واقعی به شما می‌شود.

7.آیا باید فالوورهای کم تعامل را حذف کنیم؟

پاسخ ما به این سوال بله است. با توجه به اینکه نرخ تعامل در اینستاگرام به ویژه برای حساب‌های تجاری حرف اول را می‌زند، حذف فالوورهای فیک، نرخ تعامل صفحه شما را به طرز قابل توجهی بالا می‌برد و هر چه نرخ تعامل صفحه شما بالاتر باشد، احتمال دیده شدن آن در قسمت اکسپلور اینستاگرام و جذب فالوور واقعی بیشتر می‌شود. از این رو، حذف فالوور فیک اگرچه در ظاهر تعداد فالوورهای شما را کاهش می‌دهد، اما باعث جلب توجه الگوریتم اینستاگرام می‌شود. پس اگر به رشد پیج اینستاگرامی خود اهمیت می‌دهید و به دنبال بیشتر دیده شدن هستید، حذف فالوورهای فیک و کم تعامل را در اولویت قرار دهید.  

 

8.قیمت بسته‌های خرید فالوور چند است؟

سایت‌های زیادی هستند که فالوور و لایک می‌فروشند. اغلب این سایت‌ها هم ادعا دارند که فالوورهای واقعی و ایرانی برای شما به ارمغان می‌آورند. با توجه به تعداد فالوور ارائه شده در هر بسته و عملکرد این فالوورها و ریزش آنها در طولانی مدت، قیمت‌های مختلفی برای این بسته‌ها تعیین شده است. حدود قیمت 1k فالوور از 23000 تومان تا 70000 تومان متغیر است. برخی از این فالوورها صرفا بر تعداد فالوورهای صفحه شما افزوده می‌شوند اما برخی پست‌هایتان را لایک کرده و یا برایتان کامنت می‌گذارند. ایرانی و خارجی بودن فالوورها هم در قیمت آنها تاثیرگذار است. در میزان بالای فالوور هم ممکن است تخفیفاتی شامل حال خریدار شود. معمولا در بسته‌های ارزان قیمت درصد ریزش فالوور بالاست و هر چه تعداد فالوور واقعی‌تر باشد یا عملکرد فالوور بر نرخ تعامل صفحه شما تاثیر داشته باشد که با لایک و کامنت گذاری این اتفاق می‌افتد، قیمت خرید آن نیز بالاتر خواهد بود.
پکیج دوره جادویی خودکفایی در اینستاگرام