شنبه، 7 خرداد 1401
اصطلاحات اینستاگرام با معنی

اصطلاحات اینستاگرام با معنی

۱. پست اینستاگرام چیست؟

پست (Post) همان عکس یا ویدیویی است که شما در اینستاگرام آپلود می‌کنید. این پست‌ها بعد از انتشار، در صفحۀ پروفایل شما و صفحۀ کسانی که شما را دنبال (فالو – Follow) کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

 

۲. فالو در اینستاگرام چیست؟

فالو (Follow) یعنی شما یک پیج را دنبال می‌کنید و پست‌ها و فعالیت‌های او را می‌بینید. پیج‌هایی که عمومی Public هستند، بدون اجازه صاحب پیج، قابل فالو کردن هستند. اما پیج‌هایی که خصوصی Private هستند، شما اول باید درخواست فالو به آن پیج بفرستید و در صورتی که پذیرفته شد، قادر به دیدن پست‌های آن پیج خواهید شد.

۳. فالوور در اینستاگرام چیست؟

فالوور (Follower) به معنای دنبال کننده است. وقتی شما پیجی را دنبال می‌کنید، فالوور آن محسوب می‌شود. تعداد فالوور زیاد، یکی از مهم ترین معیارهای محبوبیت پیج اینستاگرامی است.

۴. استوری اینستاگرام چیست؟

استوری (Story)، عکس یا ویدیوی کوتاه ۱۵ ثانیه‌ای است که وقتی آپلود شد، عمرش فقط ۲۴ ساعت است و بعد از آن از صفحه شما محو شده و به آرشیو اکانت شما می‌رود.

۵. هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت (Highlight) اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد استوری‌های خود را همیشه و در مجموعه‌هایی، روی پروفایلتان نگه دارید. به این ترتیب دیگر نباید نگران حذف استوری‌هایتان باشید چون می‌توانید برای آن‌ها اسم انتخاب کرده و در هایلایت‌ها حفظ‌ کنید.

۶. دایرکت در اینستاگرام چیست؟

دایرکت (Direct) همان پیام‌ دادن به اکانت های دیگر است. در واقع امکان چت خصوصی، ارسال عکس، ویدیو و ارتباط برقرار کردن بین اکانت ها .

۷. معنی لایو در اینستاگرام چیست؟

لایو (live) یکی از امکانات پرطرفدار اینستاگرام است. در لایو شما می‌توانید به طور زنده و ویدیویی با تمام فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید. هر لایو قابل ذخیره شدن است. همچنین مانند استوری، فقط ۲۴ ساعت روی صفحه شما قرار می‌گیرد.

۸. IGTV اینستاگرام چیست؟

با تکنولوژی (IGTV) اینستاگرام شما می‌توانید ویدئوهای بالاتر از یک دقیقه در اینستاگرام آپلود کرده و با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد بعد از  لایو ویدیوی خود را ذخیره می‌کنند و بعد به صورت IGTV در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کنند.

۹. هشتگ در اینستاگرام چیست؟

هشتگ (Hashtag) همان برچسبی است که با علامت # کنار یک کلمه، در پست‌ها و استوری‌ها نوشته می‌شود. کاربرد هشتگ در ساده کردن سرچ برای کاربران است. نمونه هشتگ: #دیجیتال_مارکتینگ-#حیطه_نماگستر

اگر تعداد کلمات هشتگ بیش از یک باشد، همانند مثال قبل، کلمات را با _ از هم جدا می‌کنیم.

۱۰. کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن (Caption) توضیحات متنی کوتاه در مورد پست است که هنگام انتشار، نوشته می‌شود. این توضیحات زیر پست قرار می‌گیرد و فالوورها می‌توانند آن را بخوانند

۱۱. منشن اینستاگرام چیست؟

منشن کردن (Mention) در اینستاگرام یعنی: فردی/پیجی را مخاطب قرار دادن یا نام او را جایی ذکر کردن. به عنوان مثال شما خودتان عکاسِ عکسی که منتشر کرده‌اید، نیستید. می‌توانید نام عکاس که همان آیدی اینستاگرام او است با @ در کپشنِ پست، بنویسید تا او منشن شود.

همچنین وقتی می‌خواهید به کامنت یک فالوور پاسخ دهید، باید در جوابی که می‌نویسید، نام او را منشن کنید تا معلوم شود او را مخاطب قرار داده‌اید.

۱۲. تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

تگ (tag) شبیه به منشن کردن است با این تفاوت که روی خود پست یا استوری، آیدی اینستاگرام افراد را برچسب و علامت می‌زنند. فرض کنید می‌خواهید یک عکس دسته جمعی منتشر ‌کنید؛ برای معرفی افرادِ داخل عکس، می‌توانید آیدیِ هر فردی را روی تصویرش تگ کرده و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن می‌توانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی ایسنتاگرام افراد استفاده کنید.

۱۳. نوتیفیکیشن اینستا چیست؟

نوتیفیکیشن (Notification) برای اطلاع رسانیِ اتفاقاتِ اینستاگرام به شما است. اتفاقاتی مثل دایرکتی که به شما ارسال شده یا لایوی که پیج محبوب شما پخش می‌کند.

۱۴. بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟

بلاک شدن (Block) به معنای مسدود شدن است. شما می‌توانید برخی از کاربران را در اینستاگرام، بلاک کنید تا دیگر نتوانند صفحه شما را ببینند! برای بلاک کردن افراد، با ورود به صفحه پروفایلش و از طریق سه نقطه در بالای صفحه، بر روی Block کلیک کنید. برای از بلاک دراوردن آن اکانت، باز هم به ترتیب قبل عمل کرده و روی Unblock کلیک کنید.

۱۵. در اینستاگرام 1k یعنی چه؟

هر ۱ K، معادل عدد ۱۰۰۰ است. یعنی پیجی که ۱۰۰۰ فالوئر دارد، عدد بالای Followers آن 1k است. از آنجایی که نوشتن اعداد بزرگ برای پیج‌های معروفی که تعداد فالوور زیادی دارند جالب نیست، اینستاگرام از این روش برای نشان دادن تعداد فالوورهای زیاد استفاده کرده است. K به معنی کیلو است.

 

شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر