شنبه، 7 خرداد 1401
عکاسی صنعتی در دنیای بزرگ تبلیغات

عکاسی صنعتی در دنیای بزرگ تبلیغات

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی، زمینه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی زیر آن قرار می‎گیرند. عکاسی صنعتی به شاخه‎ هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا حتی یک فرد تبلیغ ، یا یک کالا یا خدمات به فروش برسند.
به عبارت دیگر هر نوع عکاسی که عکس‎برداری با هدف فروش صورت گیرد در زیر شاخه عکاسی صنعتی قرار می‎گیرد. عکاسی صنعتی عکس‎برداری از محصولات، خدمات و حتی افراد مشهور را در بر می‎گیرد تا در تبلیغات هایی مانند مجلات، روزنامه‎ ها، کاتالوگ‎ های تبلیغاتی و موارد دیگر از این تصاویر برای تبلیغ مشتریان یا محصولات و خدمات آن‎ها استفاده شود.

تصاویر زیبا و با کیفیتی که بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی، کاتالوگ‎ های محصولات، وب‎سایت‎ های تجاری، موارد تبلیغاتی و …مشاهده می‎کنید زیرشاخه عکاسی صنعتی محسوب می‎شوند. این سبک از عکاسی به طور کلی به منظور بالا بردن سطح فروش و ایجاد آگاهی از برند در مشتری برای تبلیغ یک کالا یا خدمات استفاده می‎شود.

عکاسی صنعتی (industrial photography ) ذات یک محصول یا خدمات را گرفته و آن را از طریق تصاویر به نمایش می‎گذارند. این تصاویر به طور آشکاری تمام چیزی که یک برند یا خدمات با آن معنا پیدا می‎کند را نشان می‎دهند.
هدف مهم این نوع عکاسی ، نشان دادن وقایع و به نمایش گذاشتن جلوه‎ های واقعی یک محصول است. یک عکاس حرفه ‎ای در زمینه صنعتی، عکس محصول را به نحوی می‎گیرد تا خصوصیات و ویژگی‎های مهم آن را به تصویر بکشد.
در این سبک از عکاسی، کلیه قدم‎ های لازم به شکل دقیق و از روی برنامه‎ ریزی برداشته می‎شود و عکاس سعی می‎‌کند تا با استفاده از مهارت خود همه چیز را تحت کنترل بگیرد و نتایج کاملا دقیقی ثبت کند، چون هدف ، به نمایش گذاشتن کالا به نحوی است که تصویر بازتابی از واقعیت محصول به شمار رود. البته این گفته به معنای بی‎ روح بودن تصاویر نیست بلکه خواسته و نیاز کارفرما است که به چه نحو محصول خود را به تصویر بکشد.

شما نیز میتوانید برای تبلیغات کسب و کارتان از عکاسی صنعتی با شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر شروع کنید.

شرکت تبلیغاتی حیطه نما گستر