پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

محتوای غیر کپی و محتوای بازنویسی شده

محتوای غیر کپی و محتوای بازنویسی شده

شاید این روزها زیاد با اصطلاح محتوای غیر کپی مواجه شویم و این اصطلاح را از افراد و شرکت‌های فعال در این زمینه زیاد می‌شنویم. اما محتوای غیر کپی چیست؟برخی از افراد با استفاده از روش‌های گوناگون از مطالب کپی در وب‌سایت خود استفاده می‌کنند و به‌نوعی کپی پیس را دور می‌زنند بسیاری از افراد به‌جای خلق ایده و خلاقیت در تولید محتوا، از سایت‌های دیگر اطلاعات را جمع‌آوری و با تغییرات اندک آن را به‌عنوان تولید محتوا خود معرفی می‌کنند که این کار...

کیوسک‌ بورد‌های تبلیغاتی؛ رسانه‌ای با پتانسیل بالا

کیوسک‌ بورد‌های تبلیغاتی؛ رسانه‌ای با پتانسیل بالا

کیوسک‌های تبلیغاتی محتوای دیداری جذابی را برای جذب مشتری فراهم می‌کنند، تجهیزات کمی هستند که این خاصیت ربایندگی را داشته باشند. کیفیت تصاویر و راحتی کار با این کیوسک‌های تبلیغاتی هر چه بیشتر باشد توانایی جذب مشتری هم بیشتر است.

رنگ سازمانی، ویژگی ها و کارکردها برای برندها

رنگ سازمانی، ویژگی ها و کارکردها برای برندها

یکی از مواردی که به ایجاد احساس در برند، کمک زیادی می کند، رنگ سازمانی است. اما وجود رنگ سازمانی برای یک برند، چه کارکردهایی می تواند داشته باشد؟

قالب اینستاگرام چیست؟

قالب اینستاگرام چیست؟

این روزها اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و به ویژه در ایران است. از همین رو اینستاگرام به بستری مناسب برای کسب‌وکارها و فروش آنلاین خدمات و کالا و همچنین آموزش و … تبدیل شده است. با گشت و گذار در این شبکه، متوجه می‌شوید که پیج‌های متعددی در اینستاگرام به دلالیلی متفاوت (که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد) از قالب اینستاگرام آماده یا تمپلیت اینستاگرام استفاده می‌کنند.

همه چیز در مورد هک شدن

همه چیز در مورد هک شدن

قبلا می‌خواستم مطلبی با عنوان راه‌های جلوگیری از هک شدن ویندوز و در کل سیستم‌عامل بنویسم ولی دیدم دنیای امروز به دنبال موبایل و ابزارهای دیگر رفته و در این مطلب به صورت کلی در مورد هک نشدن و راه‌های جلوگیری از هک شدن اینستاگرام و تلگرام را نیز در آن شرح داده‌ام.

آموزش نورپردازی ؛ شناخت تجهیزات تکنیک‌ها و اصول مهم

آموزش نورپردازی ؛ شناخت تجهیزات تکنیک‌ها و اصول مهم

نورپردازی استودیویی می‌توانند یکی از پیچیده‌ترین و در عین حال یکی از ساده‌ترین شاخه‌های عکاسی باشد. همه چیز بستگی به این دارد که آموزش نورپردازی را از کجا و چطور آغاز کنید.

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی چیست ؟

عکاسی صنعتی چیست ؟ عکاسی صنعتی، حوزه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در زیر آن قرار می‎گیرند. عکاسی صنعتی به شاخه‎‌هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا حتی یک فرد تبلیغ یا یک کالا یا خدمات به فروش رسانده شوند. هر کسب‌وکاری که داشته باشید، داشتن عکس‌های با کیفیتی از محصول یا خدمات که بتواند توجه مشتری را به خود جلب کند و همچنین قادر باشد تاثیرِ ماندگاری بر ذهن او بگذارد، برای موفقیت‌تان بسیار حیاتی است. شما نیاز دارید در فضای حقیقی...

مبانی رنگ پردازی

مبانی رنگ پردازی

در مبحث تصحیح رنگ ها شما نیاز به دانستن مسائل تئوری دارید تا بتوانید یک اصلاح رنگ مناسب انجام دهید. در این بخش با مفاهیم hue و saturation و brightness آشنا می شوید و ابزار های این کار به شما معرفی می شود.

دامنه یا دامین چیست؟

دامنه یا دامین چیست؟

تا به اینجا با مفاهیم مربوط به هاست آشنا شدید اما همانطور که ابتدای مقاله بیان کردیم هاست با دامنه رابطه‌ی نزدیکی دارد! در ایجاد وب سایت اگر اسم دامنه (Domain) به گوشتان خورد، بدانید که دامنه همان نام و آدرس سایت محسوب می شود! برای نمونه آدرس همیار آی‌تی hamyarit.com است. دامنه‌ها نام تجاری و فعالیت شما را بیان می‌کنند، یک آدرس سایت ایجاد شده از اسم دامنه، پسوند دامنه و یا گاها یک ساب‌دامین است.