پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

انواع نورپردازی در عکاسی پرتره

انواع نورپردازی در عکاسی پرتره

شکل‌دهی به صورت یک از موارد مهمی است که عکاسان حرفه‌ای و آماتور از آن غافل می‌شوند درحالیکه می‌تواند یک عکس متوسط را به عکسی خوب تبدیل کند. تمامی کاری که باید انجام داد به قرارگیری صورت نسبت به نور مربوط می‌شود. به عبارت دیگر، کمی جابجایی صورت یا Key Light تمام چیزی است که باید در شکل‌دهی صورت مورد نظر قرار بگیرد.

ثبت سایت در گوگل چگونه است؟

ثبت سایت در گوگل چگونه است؟

ثبت سایت در گوگل چگونه است؟ همه ی ما به موتور جستجوی قدرتمند گوگل برای کمک به برخی از فعالیت های خود متکی هستیم. از آشنایی با آخرین روش ها و روندها تا دریافت مشاوره برای حل مشکل، ما از گوگل استفاده می کنیم. همچنین تصور اینکه زندگی ما بدون گوگل چگونه خواهد بود، در دنیای امروزی بسیار سخت است. شناختن این پلتفرم به عنوان وسیله ای برای جستجوی اطلاعات افراد، مکان ها یا رویداد های دیگر بسیار رایج است. با این حال، به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک باید در مورد این که چگونه مردم از گوگل برای یافتن وب سایت شما...

قاب بندی سینمایی چیست؟

قاب بندی سینمایی چیست؟

قاب بندی سینمایی یا کمپوزیسیون از اصول زیباشناسی بصری بوده و اهمیت زیادی دارد. فیلمسازان مشهور جهان مانند هیچکاک، چایکوفسکی، یانچو، رنوار و… از قاب بندی‌های بی‌نظیری استفاده کرده‌اند که تحلیل‌های زیادی در خصوص آنها نوشته شده است.

الگوریتم‌های گوگل و تأثیر آن‌ها بر رتبه‌بندی نتایج

الگوریتم‌های گوگل و تأثیر آن‌ها بر رتبه‌بندی نتایج

از آنجا که گوگل اقیانوسی از محتواست باید همه آن‌ها را به ترتیب بر اساس مرتبط بودن به عبارت سرچ شده و کیفیت محتوای ارائه شده فهرست کند. چراکه کاربر نیز وقت و توان بررسی همه نتایج نمایش داده شده را ندارد. پس در این میان برد با کسی است که جایگاه بالاتری داشته باشد.

دلیل پاک شدن پست اینستاگرام

دلیل پاک شدن پست اینستاگرام

اولین دلیل این است که احتمالا مشکلی از سمت اینستاگرام به وجود آمده است. در این مورد خاص، شما مقصر چیزی نیستید و مساله‌ای متوجه شما نیست. به همین دلیل اول از همه، اگر هیچ اعلانی دریافت نکرده‌اید، بهتر است این موضوع را درنظر داشته باشید.

Cloudflare چیست؟

Cloudflare چیست؟

Cloudflare چیست؟ شبکه عظیمی از سرورها را در اختیار دارد و از این موارد برای کمک به سرعت بخشیدن به وب سایت ها و همچنین محافظت از آن ها در برابر حملات مخرب استفاده می کند. وب سایت هایی که از خدماتی مانند Cloudflare استفاده می کنند ایمن تر هستند و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهند.

پیکربندی نور در آتلیه

پیکربندی نور در آتلیه

برای این‌که با تکنیک‌های نورپردازی در آتلیه آشنا باشیم باید در ابتدا با برخی اصطلاحات آن آشنایی پیدا کنیم که در ادامه آورده شده‌اند. «Key Light»:‌ این نور که به «نور اصلی» (Main Light) نیز شناخته می‌شود تمام آن‌چیزی است که برای خلق یک عکس به آن نیاز دارید. Key Light به طور معمول در روبروی سوژه یا در طرف بخشی از بدن سوژه (صورت، مو و …) قرار می‌گیرد.

گوگل ادوردز چیست؟چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل ادوردز چیست؟چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل ادوردز، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) است. این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

تجهیزات برای نورپردازی در آتلیه

تجهیزات برای نورپردازی در آتلیه

حال که با انواع نورها در آتلیه عکاسی آشنا شدیم در مرحله بعد باید با تجهیزات مختلف برای بکارگیری این نورها آشنایی پیدا کنیم. در ادامه به طور خلاصه به این تجهیزات می‌پردازیم و سپس به شکل عملی نحوه تنظیم آن‌ها را بیان می‌کنیم.