پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

متداول‌ترین فرمت های فیلم و ویدیو

متداول‌ترین فرمت های فیلم و ویدیو

انتخاب یکی از فرمت های مختلف فیلم و ویدیو با توجه به فضای ذخیره‌سازی در دسترس، مکان استفاده، کیفیت مورد نظر و فاکتورهای دیگری که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه به انواع فرمت های ویدیویی که کاربرد بیشتری دارند خواهیم پرداخت.

هشتگ یا هشتک؟

هشتگ یا هشتک؟

کم نیستند افرادی که به جای «هشتگ» از واژهٔ «هشتک» استفاده می‌کنند. این اشتباه معمولاً ناشی از مطالعهٔ کم در زمینهٔ بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا و گاه محدود کردن یادگیری به آموزش‌های صوتی و پادکست است (شکل نوشته شدهٔ کلمهٔ هشتگ را ندیده‌اند).

یک فایل ویدیویی از چند بخش ساخته شده است؟

یک فایل ویدیویی از چند بخش ساخته شده است؟

فرمت فیلم چیست؟ یک ویدیو چند بخش دارد؟ پاسخ این پرسش‌ها خیلی ساده نیست و نیاز به توضیح دارد. فرمت فایل ویدیویی در واقع نوعی قالب برای ذخیره داده‌های ویدیویی دیجیتال در سیستم‌های رایانه‌ای است. تقریبا همیشه حجم و اندازه ویدیو با استفاده از روش‌های مختلف فشرده‌سازی کم شده و سپس ذخیره می‌شود.

تاریخچه هشتگ | معنی هشتگ چگونه تغییر کرد؟

تاریخچه هشتگ | معنی هشتگ چگونه تغییر کرد؟

نخستین کسی که پای علامت # را به دنیای کامپیوتر و تکنولوژی باز کرد، دنیس ریچی (Dennis Ritchie) بود؛ کسی که او را با خلق زبان برنامه نویسی C می‌شناسیم. دنیس ریچی و همکارش برایان کرنیگان در سال ۱۹۷۸ استفاده از این علامت را در کتاب‌شان با عنوان زبان برنامه نویسی C معرفی کردند و به عنوان بخشی از ساختار زبان C آموزش دادند (+).

۱۵ تا از منابع دانلود وکتور رایگان

۱۵ تا از منابع دانلود وکتور رایگان

Pexels یکی از بهترین و معروف‌ترین منابع دانلود وکتور رایگان است که در پلتفرم‌های وب‌سایت و اپلیکیشن موجود است و شامل تصاویر و ویدئوهای Stock است. این منبع مجموعه‌ای از بیش از ۳۰۰۰ عکس و ویدئو است که همه آن‌ها رایگان هستند. در مشاهده عناصر هم می‌توانید آن‌ها را بر اساس محبوبیت و و یا عکاس مرتب کنید.

الگوریتم های گوگل، آشنایی با باغ وحش گوگل!

الگوریتم های گوگل، آشنایی با باغ وحش گوگل!

درست مانند شهری که شما در آن زندگی میکنید، اینترنت هم به یک سری قوانین نیاز دارد. برای اینکه اگر قانونی در کار نباشد، هرج و مرج و سرگردانی بیداد میکند و هیچ چیز تحت کنترل نخواهد بود. به همین صورت اگر موتورهای جستجو هم هیچ قانونی نداشته باشد، همه جا پر میشود از سایت های اسپم و بی کیفیتی که تنها به دنبال منافع شخصی هستند و حاضرند هر کاری بکنند تا کاربر را به سایت خود بکشانند! ولی چاره چیست؟

الگوریتم های گوگل چیست؟ معرفی دقیق این الگوریتم ها

الگوریتم های گوگل چیست؟ معرفی دقیق این الگوریتم ها

الگوریتم های گوگل هر یک دارای مقاصد مختلفی هستند ولی در مجموع هدف همگی آنها بصورت کلی انتخاب بهترین وب سایت ها جهت نمایش در صفحه نتایج جستجو برای کاربران است. در این مطلب الگوریتم های گوگل ابتدا به اجمال معرفی شده است که در پست های آتی بصورت کامل هر کدام از آنها تشریح خواهند شد.

تصاویر وکتوری چیست؟

تصاویر وکتوری چیست؟

قبل از معرفی منابع دانلود وکتور رایگان بیایید مروری بر مفهوم تصاویر وکتور داشته باشیم. تصاویر وکتور در واقع در مقابل تصاویر Bitmap (پیکسلی یا رَستر) قرار دارند و برتری فو‌ق‌العاده‌ای به نسبت آن‌ها دارند.

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یا شاید طراحی گرافیکی صدایی آشنا برای تمام کسانی است که به خوبی می دانند دنیای امروز اگر زیباتر از گذشته شده است این را مدیون افرادی است که خلاقیت و هنرهای خود را که بسیار ارزشمند است به دنیای امروز منتقل کرده اند