پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

ویژگی‌های تبلیغات نوین

ویژگی‌های تبلیغات نوین

در حال حاضر حجم بالایی از تبلیغات در فناوری های ارتباطی نوین و به ویژه اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.  یک نمونه از این نوع تبلیغات، استفاده از آگهی های هوشمندانه به منظور جلب توجه مخاطبان است. مثلاً چنانچه کاربری در موتور جست وجوی گوگل کلمه نرگس را تایپ کند، گوگل علاوه بر آنکه پاسخ ها را در مورد کلمه نرگس  (به ترتیب میزان مراجعه ای که به آن شده است) در اختیار کاربر می گذارد، در سمت راست و بالای صفحه نیز یک فروشگاه گل  (که از گوگل خواسته برایش تبلیغ کند) معرفی خواهد کرد.

ارزش کار و توانایی های یک طراح گرافیک

ارزش کار و توانایی های یک طراح گرافیک

همانطور که تاکنون به این مساله پرداخته ایم، ارزش و اهمیت حرفه ی طراحی گرافیک بسیار فراتر از آن چیزی است که تصورش را می کنیم. بنابراین کسی که خود را به عنوان یک طراح گرافیک می داند باید از توانایی های بسیار بالایی برخوردار باشد. چرا که بخش عمده ای از دنیای تجارت و دنیای بصری در دسان این علم است.

کانتینر یا ظرف (container) چیست؟

کانتینر یا ظرف (container) چیست؟

یک پرونده ویدیویی معمولا از یک کانتینر (به عنوان مثال فرمت Matroska) تشکیل شده است که مانند ظرفی حاوی داده‌های ویدیویی با فرمت کدگذاری ویدیو (به عنوان مثال VP9) و داده‌های صوتی با فرمت کدگذاری صوتی (مانند پسوند Opus) است.

اهمیت جزئیات فیلم‌برداری در ایجاد حس یک فیلم

اهمیت جزئیات فیلم‌برداری در ایجاد حس یک فیلم

اهمیت فیلم‌برداری مهم‌ترین مرحلهٔ تولید فیلم است. این مرحله به ویژه با مهم‌ترین ابزار و وسایل فیلم‌سازی، یعنی دوربین و متعلقات آن، انواع نورافکن‌ها و غیره سروکار دارد.

عکاس هنرمندی برای ثبت لحظات / «عکاسی» همه ذوق است و علاقه و تخصص

عکاس هنرمندی برای ثبت لحظات / «عکاسی» همه ذوق است و علاقه و تخصص

عکاسی هنری است که علاقه مندان زیادی دارد ,ثبت لحظات خاطره انگیز و مرور آن ها با دیدن عکس ها در لحظاتی که غمگین هستیم لبخند را بر لبانمان نقش می بندد و ناخودآگاه ما را می برد به اتفاقات خوش آن روز و از بار غممان می کاهد.

کاربردهای هشتگ

کاربردهای هشتگ

نمی‌توان کاربردهای هشتگ را به چند موردِ ثابت و مشخص محدود کرد. هشتگ گذاری روش‌های بسیار متنوعی دارد و مفهوم هشتگ، بسته به این‌که چگونه و کجا به کار برود، تغییر می‌کند.

اهداف و اهمیت تبلیغ

اهداف و اهمیت تبلیغ

تبلیغات در تحولات عمومی جهان، در همه فعالیت‌های بشری اعم از علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، شخصی و جمعی، تأثیر عمد‌ه‌ای دارد. سالانه میلیاردها دلار در سراسر جهان به‌طور رسمی و علنی صرف تبلیغات می‌شود.

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک

بخش های اصلی هنری طراحی گرافیک در زیر به چند بخش اصلی هنری طراحی گرافیک اشاره کرده ایم و تنها به توضیحی مختصر پیرامون آن اکتفا کرده ایم.

کدک (Codec) چیست؟

کدک (Codec) چیست؟

برنامه (یا سخت‌افزاری) که می‌تواند ویدیو یا صوتی فشرده و رمزگذاری شده را رمزگشایی کند، کدک نامیده می‌شود. کدک پروتکلی است برای رمزگذاری (Encode) و رمزگشایی (Decode) ویدیو (کلمه codec از ترکیب دو کلمه enCOde / DECode به‌وجود آمده است). Encode در زمان فشرده‌سازی فایل اتفاق می‌افتد و Decode در زمان اجرای فایل ویدیویی اتفاق می‌افتد. اجرا و استفاده از یک فایل ویدیویی به یک مجموعه کدک متناسب با نوع کدگذاری ویدیویی و صوتی که فایل با آن فشرده شده است نیاز...