پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

ده تکنیک برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل

ده تکنیک برای قرار گرفتن لینک در صفحه اول گوگل

نام دامنه باید کوتاه باشد. البته همیشه این مساله امکان پذیر نیست، برای مثال سایت www.boardgamegeek.com هرچند دارای نام دامنه بلند است، اما ازنظر مفهوم کمک بسیاری می تواند به برندینگ آن کند. اما مهمتر از کوتاه بودن نام دامنه، تطابق مفهومی آن با محتوای سایت است، یعنی استفاده از کلمات کلیدی اصلی به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند تا بتوانند علاوه بر فهمیدن موضوع صفحه، راحت تر آن را به حافظه بسپارند. امروزه موتورهای جستجو علاوه بر اینکه محتوای سایت شما را در هنگام جستجوی کاربر بررسی...

نحوه انتخاب فرمت فیلم و فایل‌های ویدیویی

نحوه انتخاب فرمت فیلم و فایل‌های ویدیویی

همه کاربران دوست دارند که کم حجم ترین و با کیفیت ترین فرمت فیلم را در اختیار داشته باشند. اگر شما یک توسعه‌دهنده و یا تولیدکننده محتوای ویدیویی هستید، انتخاب مناسب‌ترین فرمت فیلم و ویدیو به هدفی که برنامه‌ریزی کرده‌اید بستگی دارد و باید فرمتی را انتخاب کنید که کیفیت مورد نیاز شما را تامین کند. فایل‌های ویدیویی با کیفیت بالا و غیر‌ضروری، برای جابجایی، اشتراک‌گذاری، تبدیل و مدیریت مشکلات زیادی برای شما بوجود می‌آورند.

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک

مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک

راه تبدیل شدن به یک طراح هیچگاه آسان نبوده و نیازمند کسب جمعی یک سری از مهارت ها هست که در اینجا به معرفی برخی از آنها می پردازیم. در ادامه به بررسی نرم افزارهای طراحی لوگو و گرافیک خواهیم پرداخت که برای طراحی به آنها نیاز دارید.

تبلیغات نوین

تبلیغات نوین

تبلیغات طی گذر زمان تغییرات زیادی داشته و متناسب با پیشرفت‌های هر دوره ویژگی‌های خاص خود را دارا بوده است. امروزه با پیشرفت‌های شگرف در عرصه فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی، شاهد به وجود آمدن شکل‌های جدیدی از تبلیغات هستیم که طیف متنوعی از اشکال گوناگون تبلیغات، از تبلیغات روی تابلوهای کامپیوتری گرفته تا تبلیغات از طریق گوشی‌های موبایل، تبلیغات اینتراکتیو و تبلیغات در شبکه جهانی اینترنت را شامل می‌شود.

نور در نورپردازی

نور در نورپردازی

برای اینکه نورپردازی در آتلیه را به شکلی پایه‌ای یاد بگیرید در ابتدا باید با انواع نور آشنا شوید که به طور کلی به دو دسته «نور پیوسته» (Continuous Light) و «فلش» (Flash) تقسیم‌بندی می‌شوند.

کدام فرمت فیلم حجم کمتری دارد؟

کدام فرمت فیلم حجم کمتری دارد؟

شاید مهم‌ترین سوال در زمینه فرمت فیلم این باشد که کدام فرمت ویدیویی حجم کمتری دارد؟ در حال حاضر HEVC یا H.265 یکی از کم حجم ترین فرمت فیلم و کارآمدترین کدک‌های موجود است و معمولا برای فشرده‌سازی فیلم‌های 8K UHD استفاده می‌شود.

5 نکته برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

5 نکته برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

1) وقتی فالوئرهایتان آنلاین هستند محتوا منتشر کنید این نکته شماره یک است، چون از همه ساده‌تر است. الگوریتم اینستاگرام پست‌های جدید را هنوز هم به فالوئرهایتان نشان می‌دهد. کسب تعامل با فالوورهایتان اولین قدم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام است.

برنامه‌های تبدیل عکس به وکتور در ویندوز

برنامه‌های تبدیل عکس به وکتور در ویندوز

ویندوز به‌عنوان پلتفرم اصلی بسیار از کاربران شناخته می‌شود. دسترسی آسان و فراگیر بودن آن از دلایل عمده این انتخاب هستند. البته باید به این نکته هم توجه داشت که توان کامپیوترها در انجام و پردازش برنامه‌های گرافیکی نیز در این امر مؤثر است.

هشتگ برند

هشتگ برند

یکی دیگر از کاربردهای هشتگ، یادآوری برند است. بسیاری از افراد و کسب و کارها، از یک هشتگ ثابت زیر تمام پست‌ها و داخل تمام توئیت‌های خود استفاده می‌کنند و اساساً مقید هستند که حتماً همهٔ محتوای تولیدی خود را هشتگ گذاری کنند.