پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

در دنیای امروز با تغییر مسیر بسیاری ازکسب‌وکارهای سنتی به سمت کسب‌وکارهای اینترنتی، بازار فعالیت‌هایی همچون طراحی سایت رونق زیادی پیدا کرده است، اما چگونگی طراحی وب ‌سایت، مراحل آن، اینکه از کجا و چطور آغاز شود، همچنین شرایط طراحی وب و میزان هزینه‌های آن از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این نوشتار ضمن پاسخ به سوالات فوق، مفهوم طراحی وب‌سایت، تاریخچه، مراحل طراحی و همچنین متوسط هزینه‌های طراحی سایت را بررسی خواهیم کرد. در پایان نیز تعدادی...

تیزرهای تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می شوند؟

تیزرهای تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته می شوند؟

امروزه تبلیغات به عنوان عنصر اصلی در آگاهی، ترغیب و یادآوری مشتریان نسبت به محصولات، برندها و شرکت ها شناخته می شوند. تبلیغات مناسب و صحیح و بکارگیری رسانه مناسب جهت انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبین و مشتریان بازار هدف می تواند مرحله معرفی و یا رشد از چرخه عمر محصول را با سرعت بالایی طی نماید.

عکاسی چیست؟

عکاسی چیست؟

عکاسی در لغت به معنای عکس گرفتن و عکس برداری است. بطور کلی می توان مفهوم عکاسی چیست؟ را اینچنین تعریف کرد عکاسی ثبت لحظه هاست. که در زبان انگلیسی هم به همین اسم است یعنی فتو گرافی که فتو به معنی نور و گرافی به معنا ثبت یا نگارش. بنابراین عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر به وسیله دوربین عکاسی. انواع عکا سی را می توان  به 3 بخش تعریف کرد.

اطلاعات شغلی در زمینۀ مدرک فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی

اطلاعات شغلی در زمینۀ مدرک فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی

برنامه های آموزشی فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی اغلب به دانشجویان مطالبی در مورد ویرایش، نورپردازی، تجهیزات صدا برداری، و تکنیک ها را آموزش می دهد. برای بررسی کلی در مورد مشاغل احتمالی و درآمد های مربوط به این زمینه، ادامه مقاله را مطالعه کنید. داشتن مدرک در زمینۀ فیلم بردار سینمایی و فیلم سازی برای مشاغلی در صنعت سینما و تلویزیون مفید است.

توصیه گوگل برای سئو کردن محتوا

توصیه گوگل برای سئو کردن محتوا

بازنگری در محتوا، یکی از مهمترین و اصلی ترین توصیه گوگل در آپدیت جدید ۲۰۱۹ به حساب می آید. با این روند در آپدیت بعدی گوگل شما ممکن است بتوانید تاثیراتی را در رتبه بندی سایتتان مشاهده کنید. البته باید به این نکته نیز تاکید داشته باشیم که این امر قطعی نیست و ممکن است آپدیت گوگل که هر چند ماه یک بار اتفاق می افتد، تغییراتی در جایگاه سایتتان ایجاد نکند.

طراحی سایت با استفاده از  cms آماده (open source) چگونه است؟

طراحی سایت با استفاده از cms آماده (open source) چگونه است؟

در طراحی سایت با استفاده از سی ام اس آماده، می‌توانید قالب مورد نظر خود را برای وب سایت دانلود کرده و روی هاست آپلود کنید. استفاده از این نوع نرم افزار طراحی سایت، مزایای زیادی دارد، مانند: استفاده از cms های آماده نیاز به دانش فنی ندارد. طراحی سایت با استفاده از cms، هزینه کم‌تری دارد. ماژول‌ها یا افزونه‌ها در این نوع نرم افزارها بسیار متنوع هستند. سیستم مدیریت cms ها بسیار ساده است. منابع توسعه دهنده این سیستم‌های آماده در اینترنت بسیار زیاد است. قابلیت...

ویژگی های کلیدی تیزر تبلیغاتی

ویژگی های کلیدی تیزر تبلیغاتی

ایده‌های مفهومی و خلاق: ساخت تیزر با هدف انتقال معنا و مفهوم انجام می‌شود بنابراین هر تیزر جذاب و اثرگذار بر اساس یک سناریو خلاقانه و حرفه‌ای ساخته می‌شود.

برای عکاسی به چه دوربینی نیاز دارید؟

برای عکاسی به چه دوربینی نیاز دارید؟

بسیاری از مردم امروز بر این باورند که گوشی آنها برای عکاسی خوب است و نیازی به خرید دوربین جداگانه ای نیست و اشتباه هم نمي کنند! برای اکثر مردم موبایل از دوربین های اختصاصی بهتر است. استفاده از آن سریع و آسان تر بوده و البته به فضای مجازی هم دسترسی دارد. تنها دلیل منطقی ای که باعث می شود شخصی دوربین عکاسی بخرد این است که دوربین موبایلش به اندازه کافی خوب نباشد (مانند وقتی که بخواهد از فعالیت های ورزشی یا محیط های کم نور عکس بگیرد) و یا اینکه به عکاسی علاقه مند باشد.

شولدر فیلمبرداری چیست؟

شولدر فیلمبرداری چیست؟

برای خلق یک ترکیب بندی مناسب باید بتوانید عوامل موثر در صحنه را کنترل کنید. با استفاده از شولدر فیلمبرداری قادر خواهید بود برای دستیابی به یک فوکوس مطلوب، دوربین را بی حرکت نگه دارید.