پنجشنبه، 7 مهر 1401

مطالب و مقالات

سهام بیت کوین ETF چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سهام بیت کوین ETF چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ETF نوعی ابزار سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار است که به‌طور خاص یک نوع دارایی یا گروهی از دارایی‌های متنوع را شامل می‌شود. سرمایه‌گذاران با استفاده از این ابزار می‌توانند بدون داشتن مالکیت واقعی روی این دارایی‌ها، به‌کمک سرمایه‌گذاری، سود کسب کنند. ETF ها برای کسانی که تنها بر سود و زیان تمرکز دارند، جایگزین ساده‌تری برای خرید و فروش دارایی‌های فردی است. ETFکوتاه‌شده عبارت Exchange trade fund و به معنای صندوق قابل معامله است. به‌طورکلی...

تبلیغات چیست؟

تبلیغات چیست؟

تبلیغات جمع تبلیغ و به معنای رسانندگی است و در مفهوک جامع رساندن پیام به دیگران از طریق برقراری ارتباط به منظور ایجاد تغییر و دگرگونی در دانش، نگرش و و رفتار مخاطب است.

وکتور چیست؟

وکتور چیست؟

شاید برای شما نیز پیش‌آمده که به دنبال عکس باشید، اما جز تصاویر بی‌کیفیت چیزی عایدتان نشود. تبدیل عکس به وکتور اغلب برای پروژه‌های هنری کاربرد دارد. این کار موجب افزایش کیفیت تصویر و قابلیت استفاده از آن در ابعاد مختلف می‌شود.

ترکیب های رنگ زیبا برای طراحی

ترکیب های رنگ زیبا برای طراحی

درخشان، تقریباً ترکیب رنگ های، زرد فسفری و سیاه امروزه بسیار مرسوم است. ترکیب این دو رنگ گویا برای جلب توجه فریاد می زند. ترکیب یکی از دو رنگ کلاسیک سیاه و یا سفید با رنگ زرد عصیانگر، تکمیل می شود و به این ترکیب ظاهری حیرت انگیز می بخشد. اعلام هشدار و جلب توجه از ویژگی های این ترکیب است.

استفاده از هشتگ در توییتر

استفاده از هشتگ در توییتر

استفاده از هشتگ در نسل جدید شبکه های اجتماعی داستان جالبی دارد. در میان شبکه های اجتماعی رایج امروزی، هشتگ برای نخستین بار در توییتر به کار برده شد. داستان رواج یافتن هشتگ را نشریهٔ اسمیتسونین با جزئیات کافی شرح داده است .

بهترین فرمت فیلم کدام است؟

بهترین فرمت فیلم کدام است؟

متاسفانه هیچ فرمت ویدئویی را نمی‌توان به‌عنوان بهترین معرفی کرد. بهترین فرمت فیلم و ویدیو بستگی به این دارد که اولویت شما کیفیت است یا حجم؛ برخی از فرمت‌ها حجم بسیار کمی دارند و برای پخش در وب عالی هستند، اما کیفیت پایینی دارند.

همه چیز درباره تبلیغات

همه چیز درباره تبلیغات

همه جا هستند، هر جا که باشی به سراغت می‌آیند؛ توی حیاط، لای درب، هنگام عبور از پیاده‌رو، در بزرگراه، لای صفحه‌های روزنامه، مجله و در تمام وسایل دیداری و شنیداری رنگ و وارنگ، بزرگ و کوچک، هر روز و هر ساعت، وقت و بی‌وقت، تمام‌نشدنی و گره خورده در تمام تار و پود زندگی!

اهداف سئو چیست ؟

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

نحوه کار با تصاویر وکتور

نحوه کار با تصاویر وکتور

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم تصاویر وکتور نسبت به بیت مپ‌ها بسیار متفاوت هستند. مزیت تصاویر وکتور این است که در هر اندازه‌ای مقیاس پذیر هستند و به راحتی می‌توان آنها را بدون افت‌ کیفیت ادیت کرد.